Nesahej mi na parohy!

16.02.2021

Příběh mladíka a jeho srážky s OSUDOVOU, agresivní a manipulativní ženou.

Změna musí přicházet zevnitř, ne na rozkaz někoho, kdo nedokáže čelit realitě a svou nejistotu se snaží podpořit tím, že nutí ostatní, aby se mu přizpůsobili za každou cenu. Co se s námi děje, když nám partneři/ky seberou dosavadní jistoty a svobodu rozhodování? Proč je důležité neměnit se za každou cenu? Pokud toto také prožíváte a nevíte si rady, zavolejte 607 928 783, nebo se objednejte na konzultaci monika.zajickova@zemedary.cz.

Martin je mladý, 27letý muž. Stojí pevně nohama na zemi. Má rád fakta a logiku. Je otevřený, veselý i přemýšlivý zároveň. Do té doby, než se zamiloval. Známosti na jednu noc už ho dávno nebavily, a tak se pomalu rozkoukával po té JEDINÉ. A už si i myslel, že ji našel. Je však dost možné, že ona - Alexa, našla jeho. Dlouho neotáleli a poměrně brzy se i sešli. Pak si dlouhé hodiny volali. Martin konečně cítil, že je to ONO. Rozhodl se nijak netlačit na pilu a nejprve se vzájemně dobře poznat. Ona však byla akčnější. Paráda!!! Byla to ona, kdo se ptal, zda někoho má, byla to ona, kdo inicioval políbení a ona ho stáhla pod peřinu. Paráda, paráda, paráda. Martin měl pocit, že je v nebi. Chtěla ho a to se ani nemusel moc snažit, a tak se rozhodl, že k ní bude upřímný a poví jí o sobě co nejvíc. Nevynechal nic zásadního. Mluvil o rodině, práci, přátelích. Začal postupně představovat všechny a šlo to jako na drátkách. Až došlo na Lucii, jeho momentálně jedinou SINGLE kamarádku, se kterou sice před pár lety něco proběhlo, ale rozhodli se zůstat jen přáteli. Byla nedílnou součástí jeho party, i o ní mluvil jako o rodině. A byl konec

Agrese, vztek a manipulace

Alexa se během jediného dne proměnila a Martin netušil, jak je to možné. Oháněla se najednou názorem maminky, kamarádů a kolegů z práce. Nikdo z nich prý ani vzdáleně nepřipouštěl existenci takovéhoto vztahu. Postupně začala jasně diktovat podmínky a pravidla i to co je a co není správné. Všichni na Martinově straně byli zaskočeni. Dokonce se mu pokoušeli pomoci a chtěli do toho vnést světlo. Lucie prohlásila, že si přeje, aby Martin byl šťastný a pokud to znamená, že má odejít z jeho života pryč, tak půjde. Ten z celou situaci přestával zvládat a několikrát denně zvracel. Přátelé ho nachytali, jak o samotě brečí. Vůbec netušil, že by ho kdy mohlo něco takhle porazit. V celé partě zavládlo psycho, nikdo nevěděl, co má dělat a jak se chovat. Všichni chtěli něco udělat, ale co je dobře najednou nevěděl nikdo. A tak jsme se on-line spojili.

Buď já, nebo ona!

Požádala jsem Martina, aby zkusil "zvážit" obě ženy. Na jedné straně byla vášeň a okouzlení k Alexe a na druhé straně podpora, dlouhé hodiny soustředěného naslouchání a empatie od Lucie, která si na něj vždy udělala čas. "A jak to vypadá, když Lucie odejde a Alexa zůstane?" Okamžitě pocítil hlubokou ztrátu a měl strach, že tak, jak odstranila Alexa konkurenci, odstraní později i další jeho přátele. Jasno ale stále neměl. Jen věděl, že to, co právě prožívá, už nikdy nechce zažít. Z ničeho nic změnil téma a začal vyprávět o svém budoucím tetování a přinesl obrázek, který nejednoznačně ukazoval strom i jelena zároveň. Vysvětloval, že kořeny- krk zvířete, jsou jeho primární rodina. Hlava je on a paroží jsou jeho přátelé a blízcí,možná tak deset lidí, kteří tvoří jeho novou, současnou rodinu. Mluvil o tom, co mu dali a kolik pro něj znamenají. Byl v euforii a upřímně se mi vyznával z toho, jak moc mu na těch mužích a ženách a teď už i jejich dětech záleží. Byla to kouzelná chvíle.

Uvědomění si vlastních hodnot

Uprostřed toho jsem ho zastavila a požádala ho, zda by teď mohl obě paroží z obrázku odtrhnout a obětovat je novému vztahu. Ve vteřině se mu udělalo špatně a vypadal, že se opět pozvrací, kolaboval. Co s tebou bude? Kdo jsi bez parohů a všeho, co pro tebe symbolizují? Co ještě můžeš a jsi ochotný ze sebe obětovat??? A co obětovala nebo ti za tu oběť nabídla ona?

Měl jasno. Věřím, že muž jako on, si ženu najde snadno. Takovou, která bude ochotná kráčet s ním vstříc budoucnosti i s tím, co utvářelo jeho minulost.

Nezměním se, protože to chceš!

Zbytek večera strávil s přáteli, užíval si jejich přítomnost a pozoroval své pocity. Ten večer již nic zásadního neřešil a dobře se vyspal a druhý den. Alexe zavolal až ráno a řekl jí, že touto cestou dál jít nechce. Urazila se a okamžitě si ho všude zablokovala. Za pár dní jí to ale přešlo a pokusila se to dát do pořádku. Jak ale slyšela, že se má celá parta sejít včetně Lucie, dostala opět záchvat zuřivosti. To už ale Martin zvládl a rychle to ukončil. Držím mu palce.