O mně

Monika Zajíčková - Vaše koučka

Monika ZAJÍČKOVÁ - Váš profesní a osobní kouč na cestě seberealizace


Dvacet let pracuji s lidmi na jejich vizích. Vedu skupiny i jednotlivce. Za tu dobu jsem měla nespočetněkrát příležitost poznat, že lektorství není samospásné. Mnoho z nás čte odbornou nebo seberozvojovou literaturu, příručky o hubnutí a podobně. To, proč se jimi neřídíme i když bychom moc chtěli, to je prostor pro koučink. Chybí propojení mezi "vím, jak se to dělá" a "vím, jak to udělat po svém". 

Koučink je cesta, po které aktivně kráčím za cílem, který jsem si zvolila. Není to statické snění o zázraku, který přijde sám až do mého domu. 

Koučink je pohyb, změna, tvořivost, samostatnost.

Koučink mě změnil a myslím, že k lepšímu. Změnil i mou rodinu. Koučujeme se vzájemně a všechno je snazší, spravedlivější a rovnoprávnější.

Koučink se zařadil mezi mé koníčky

Mezi čchi kung, tango a aikido - což jsou aktivity o pohybu, spolupráci, partnerství, toku energie, nenásilí. Kulinaření a bylinkaření - způsob, jak energii uchovat zdravou a čistou. A rodinu, která je mi nejdražší a jejíž duševní a fyzické zdraví považuji za to nejdůležitější. Protože rodina je základní buňkou společnosti a z ní pak vycházejí ti, kteří tvoří naši budoucnost.

Kdy jsem poprvé koučovala?

Uvědomila jsem si, že jsem vlastně přirozeně začala koučovat ještě před tím, než jsem absolvovala výcvik kouče. Bylo to tehdy, když moje dcera prohrávala ve finále mistrovství republiky v kumite. Dostávala opravdu nakládačku, v pauze se rozbrečela a nechtěla zápas dokončit. Pár otázek na to, kde je soupeřka nepozorná a jak se toho dá využít, a vyhrála. Všechno věděla, jen v tu chvíli zapomněla, jak a k čemu to využít. Nedokázala jsem pochopit, co je to za moc a sílu, která z hroutícího se dítěte udělala neporazitelnou mašinu. Síla motivace, koncentrace na podstatné.

Mám raději sebeobranné sporty než útočné, ale tohle byla cesta, kterou si má dcera vybrala a já jí v ní podporovala, jak jsem uměla. Nakonec se stala dvojnásobnou vicemistryní světa.

Potřebujete se také posunout dál? Najít vnitřní motivaci? Odpovědět si na otázky, které se Vám již dlouho honí hlavou? Nevyřeším je za Vás, ale pomohu Vám najít cestu.   

  • Studentka Vysoké školy aplikované psychologie (obor personalistika a multikulturní management) 
  • Certifikovaný kouč profesního a osobního rozvoje - výcvik při Vysoké škole aplikované psychologie
  • Certifikovaná lektorka zdravé výživy a hubnutí - (kognitivně behaviorální terapie obezity)
  • Lektorka SM systému MUDr. Smíška - rehabilitační cvičení
  • Lektorka Čchi kungu

Momentálně ve výcviku v gestalt přístupu na Institutu pro výcvik v gestalt terapii. Jedná se o humanistický směr v psychoterapii a organizačním poradenství, který má své kořeny v psychoanalýze, gestalt psychologii a fenomenologii. Inspiruje se také existencialismem, holismem a metodami všímavosti, které mají původ v buddhismu.